AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgbp.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fodwiedziny-w-komborni-2&chs=350x350&chld=L|4

Aktualność

24-05-2017Odwiedziny w Komborni

W dniu 23 maja 2017r.  Gminna Biblioteka Publiczna Korczynie FILIA W KOMBORNI gościła klasę I wraz z wychowawczynią panią M. Gargasz ze Szkoły Podstawowej w Komborni. Na początku spotkania dzieci wysłuchały kilku informacji o bibliotece i zapoznały się z księgozbiorem. Część dzieci jest już czytelnikami tutejszej biblioteki, a pozostałe zapewniały, że też przyjdą wypożyczyć bajki.

Aktywną częścią spotkania były zajęcia plastyczne - wykonanie plakatu SUPER-MAMY. Dzieci chętnie i spontanicznie wymieniały cechy mamy oraz czynności jakie zwykle wykonuje każda mama. Następnie samodzielnie zapisały te cechy i czynności na serduszkach, którymi przyozdobiły duży portret Super-Mamy. Plakat jest ozdobą biblioteki i dowodem na to, że dzieci zauważają i doceniają cechy i prace swoich mam.

Kolejnym wyzwaniem była „gimnastyka języka” z wykorzystaniem książki pt.: Akrobatyka języka: trening Mistrza Języka. Okazało się ,że języczki pierwszoklasistów są świetnie wygimnastykowane, gdyż bez większych problemów radziły sobie z łamańcami językowymi.

Deserem spotkania była krótka bajka o Maszy i niedźwiedziu obejrzana w TV.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania, które dostarczyło im wiele wrażeń.

 

Urszula Urban

 


Podziel się: